| Enescu_Georgel_1973 a întrebat:

Pentru taxa de prima înmatriculare am castigat procesul, am primit 3transe de bani mai am inca 2 de 2ani nu am mai primit nimic, ce trebuie sa fac? Mulțumesc!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Întâi să faci o notificare scrisă prin scrisoare recomandată cu aviz de primire către instituția care urmează să livreze banii către dta. și să aștepți răspuns 30 de zile. Apoi din nou să vezi ce poți acționa în justiție.
Ce cred eu, ce simt eu. Pentru restituiri legale ca pentru dta, se alocă niște fonduri de către stat.
Nu ești doar dta în situația asta. Și a tot dat la toți.
Și o să îți răspundă că fondurile alocate pentru astfel de despăgubiri s-au terminat și trebuie să se aloce altele prin nu știu ce decizie internă și ați fost programat la plată pentru ...etc.
Dar trebuie să faci ceva.