| AlabalaAnonim a întrebat:

Pentru un part-time job exista o varsta minima? Daca da care este acea varsta?

Răspuns Câştigător
| Gini a răspuns:

Hey.
Da exista, este de 16 ani.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| tiriboxi a răspuns:

Buna esti persoana care vrea sa obtina un venit suplimentar cu ajutorul unui sistem din care fac parte o echipa de profesionisti in domeniul wellness sau tradus starii de bine in cazul in care vrei sa faci si tu parte putem sa stabilim o intilnire pentru interviu detalii contact tiriboxi@gmail.com sau tel 0765948501

| anutza a răspuns:

Conform Codului Muncii varsta minima pentru angajarea unei persoane este de 16 ani.

Cu acordul parintilor sau al reprezentantilor legali, persoana fizica poate incheia un contract de munca in calitate de salariat si la implinirea varstei de 15 ani, pentru activitati potrivite cu dezvoltarea fizica, aptitudinile si cunostintele sale, daca astfel nu ii sunt periclitate sanatatea, dezvoltarea si pregatirea profesionala.

Este interzisa incadrarea in munca a persoanelor sub varsta de 15 ani.

Incadrarea in munca in locuri de munca grele, vatamatoare sau periculoase se poate face numai dupa implinirea varstei de 18 ani.

| mayauka a răspuns:

Minim 16 legal