| Tudor2323234 a întrebat:

Salut TPU, ma gandeam sa ma angajez part-time la glovo. Problema e ca am 16 ani si varsta lor minima e de 16 ani. Ce joburi imi recomandati care sa ma primeasca?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai 16 ani iar varsta lor minima e de 16 ani. Nu inteleg, unde e problema?

| Tudor2323234 explică (pentru darrio2007):

Am scris gresit, 18 ani e varsta lor minima

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te primeste la 16 ani nimeni, esti la scoala invata sa termini un liceu si după 18 ani te poti angaja legal unde vrei.

| Violleta2022 a răspuns:

McDonalds, la serele de legume si fructe, la curatenie in parcuri si gradini samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Realist la noi in tara foarte putini angajeaza minori, cred ca doar kfc si MC ce mai angajeaza, daca mai angajeaza.

| haileewatson a răspuns:

Magazin de haine, cafenea, restaurant, se gasesc locuri de munca part time pentru elevi. Mergi in centrul orasului tau sau intr-un mall si depuneti cv-ul. Vor avea nevoie de tineri sa munceasca in perioada primaverii si verii.

| Aditu94 a răspuns:

Salut Tudor, imi place sa vad ca tu ca tanar esti preocupat sa iti castigi o paine,banii tai de buzunar. Glovo este o idee super, sa livrezi produse. Alte Joburi pe care le recomand, ar fi munca cu ziua si in constructii ca salahor, alt job ar fi ca ospatar la o terasa, vanzator de inghetata, vanzator de sezlonguri, poti foarte bine sti cumperi chestii angrou pe care sa le vinzi ulterior la un pret mai maricel, de exemplu, telefoane mobile la un pret mic fata de cel al pietei sisa il revinzi, cum ar fi diverse oferte pe altex, vanezi un produs a 500 lei sa zicem, si astepti pana il gasesti resigilat pa 245 lei..il dai si tu cu 350 si castigi ceva.