| ViK_5388 a întrebat:

Peste doua luni am un majorat si nu am nici o idee cum sa ma imbrac.imi puteti da niste sugestii?

5 răspunsuri:
| larousee a răspuns:

Pai ai putea sa iti iei o pereche de pantaloni scurti cu o camasa, ca in poza http://lookbook.nu/files/looks/large/374967_latest_lookbook_1.jpg? 1258279023 doar ca in loc de sandale niste cizme lungi cu dres negru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te imbraci in costum de baie.

| ciucalataaerata a răspuns:

O pereche de blugi stramti ( negrii de exemplu, sa pari mai slabuta ), cu o pereche de pantofi inalt cu toc ( asta daca porti ), si o bluza mai decoltata.

ia-ti o rochie
peste genunchi
albastra
decoltata
si neagra, sau rosie merge
cu niste pantofi negrii, toc de 12 cm.
un plic negru niste accesorii
un machiaj frumos...
daca iti iei rochie neagra, inlocuieste cele de mai sus cu albastru, sau rosu
si tine minte
bronzul te face mai slaba.

un top sexy, decoltat eventual ca sa ii iei ochii daca tot iti faci griji ca vor fi altele pe acolo, si niste pantaloni mulati, sau blugi negri stretch, tocuri foarte inalte:P

prima oara ai putea sa incerci variana cu o rochie care sa aiba aplicatii sau volane deasupra soldurilor. Ele au efectul de a mari volumul in acea zona si de a da forma de clepsidra. Acelasi efect optic il vei avea si daca imbraci rochii stranse in talie cu o curea sau o panglica, deoarece ele vor forma pliuri ce dau volum. Uite si cateva modele pe care le gasesti in magazinul Fashionup: de la Lovely Lauren sau Larissa Fashion. Acelasi lucru e valabil si pentru a da volum in partea de sus. Aici poti alege bluze sau camasute cu volane sau imprimeuri. Daca vrei sa fi sexy, chiar daca ai sani mici, ai putea folosi un sutien cu push-up si un top cu un decolteu discret. Pentru picioare slabe, pantalonii mulati vin foarte bine. Ii poti imbraca cu tricouri sau camasi largi si pantofi cu toc cat mai inalt.

Depinde foarte mult si unde iti veti tine majoratul, pentru ca si locatia si momentul zilei sunt importante cand iti alegi o tinuta.
Spre exemplu, actrita Taylor Momsen e inalta si cu o silueta filiforma, dar reuseste sa iti compuna niste outfituri foarte cool. Daca iti faci majoratul intr-un club poti alege o tinuta ca a ei, rock style. have fun.http://www.ceimbracazi.ro/tinuta-de-majorat-pentru-slabute/

| emy_4106 a răspuns:

Evident cu rochie foarte mulata de genu http://www.dreamfashion.ro/....../index.php
si niste pantofi suberbi inalti de genu:
http://i764.photobucket.com/......pur_04.jpg
Cu siguranta vei fii remarcata! Distractie placuta!