| Ammizzu a întrebat:

Pimiti bonuri de masa? Cate si in ce valoare?

4 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Da, primesc. Legea prevede sa primesti un bon/zi lucratoare cu exceptia weekendurilor si a delegatiilor (in delegatii primesti diurna si nu mai ai drept la bon de masa in ziua sau zilele respective). Potrivit Ordinului Ministerului Muncii nr. 2209/2013, pentru semestrul II al anului 2013, incepand cu luna noiembrie, valoarea unui tichet de masa este de 9, 35 lei.

| jamal000 a răspuns:

Bonurile de masa sunt de regula in valoare de 9.35 sau de 10 lei bonurile cadou.

| Scorpiel a răspuns:

Bonurile se dau in functie de cate zile lucratoare are luna si sunt in valoare de 9.35 lei

| PirvulescuCosmin a răspuns:

De obicei se dau intre 18-21 de bonuri si valorile difera intre 9 si 12 lei daca nu ma insel.