| prapaditu a întrebat:

Poate ca sună banal, inca sunt minor (17 ani) si sunt tare curios, cu 100 de lei ce poti face? Cum poti gestiona profit? Si fara pariuri pacanele si alte chestii de noroc. Ce afacere ar merge cu doar 100 de lei?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imprumuta-ti parintii si peste 6 luni ii rogi sa-ti dea 110 lei, fiindca alt sistem de a face profit dintr-o 100, nu exista.

| anonimg a răspuns:

Este o sumă mult prea mică să te poată ajuta la dezvoltarea financiară într-un timp scurt sau în modul în care îl percepem noi.
Totuși, este un început.
Ai câteva posibilități:
-sa îi păstrezi și să-i înmulțești adăugând alți bani la ei;
- să îi investești în materiale de studiu care te pot ajuta la școală;
-să îi păstrezi pentru transport și alimente ca să poți merge la lucru unde poți câștiga mai mulți bani.
Acum târgurile sunt închise. Mai sunt oameni care cumpără haine sh și le vând prin târguri pentru un mic profit.
În niciuna din aceste investiții nu va fi o pierdere; în afară de cazul în care întrerupi investiția mai înainte de vreme.

| Frank51 a răspuns:

Nimic. Dacă vorbim de sume atât de mici care se pot face în câteva ore nu merită riscul.

Răspuns utilizator avertizat
| Eisenheim a răspuns:

Caută ce se folosește de cei din jurul tau,huse de mobil, căști wireless, unghii false, lacuri de unghii, chestii care le folosesc cei/cele de vârsta ta. Nu vei face un profit mare dar e un început

| unomdeosebit a răspuns:

Deschide un hotel

| prapaditu explică (pentru unomdeosebit):

Te-ai gandit si tare mult la asta?
Eu pun o intrebare aici serioasa si tu ce faci laughing?