| Tanner a întrebat:

Poate cineva sa-mi explice ce inseamna sa joci la bursa.Am auzit de un batran care a jucat la bursa mai multi ani si a adunat o avere de milioane de dolari.Cum se joaca? Si despre ce e vorba in America in acest moment cu bursa. Funda

Răspuns Câştigător
| ZEU93 a răspuns:

Tranzactionezi pe piata, un exemplu usor ar fi cumperi actiuni la Facebook cu un pret, daca ele cresc tu castigi daca ele scad tu pierzi. Trebuie sa cunosti piata pentru a tranzactiona la bursa. Mai exista sansa sa apelezi la un broker care sa te sfatuiasca, in Romania lumea nu are incredere si nu investeste in asa ceva.

| Tanner explică (pentru ZEU93):

Nu investeste din cauza ca nu sunt obisnuiti cu astfel de practici sau pentru ca risca prea mult?

| ZEU93 a răspuns (pentru Tanner):

Ambele. Si riscul este mare in comparatie cu alte investitii si nici oamenii nu sunt dispusi sa aprofundeze acest domeniu.

4 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Poti face asta dand banii unei firme de brokeraj. in general trebuie sa depui o suma de 5000-10000euro dar se poate si cu mai putin gen 1000euro. ei iti iau banii si in pun intr-un cont cumulat si tranzactioneaza pentru profit. in general vei avea un profit de cateva procente in plus sau dublu fata de dobanda de la banca.

| DimLight a răspuns:

Din pacate pe piata din Romania dar nu numai au aparut diverse firme fantoma care trag tepe asa ca multi oameni nu au incredere in a lucra cu o firma de brokeraj.