| Farcas_Paul_1990 a întrebat:

Pot depune 1000euro in banca ex:bancpost(pe card)
Am inteles ca dobanda in euro e mai mare ca in lei.
sau imi trebuie ceva cont special in euro etc...merge si valuta?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa ai cont special de euro. Iar pentru conturile curente cu card, dobanda este 0 sau foarte aproape de aceasta valoare. Dobanda este mai mare la conturile de economii. Nicaieri in Romania nu este mai mare dobanda la euro decat la lei, ai inteles gresit

| GabiDumitrescu a răspuns:

Dobinda la orice valuta/banca in momentul de fata e ca si nula. Cel mai practic e sa cumperi aur.

| DavidoffUser a răspuns:

Mersi de informatie; serios?; intreaba banca, nu pe TPU; valuta =bani

| cevdet a răspuns:

Intra la BancPost si spune-le ca vrei sa depui valuta. Au acum o forma noua de depozite mai avantajoase. Dar, nu pe card. Acolo dobinda e inexistenta iar comisioanele iti diminueaza capitalul (depunerea ta).

| Deleanu_Vlad_1999 a răspuns:

Cum se resteaza calcukltorul