| George1337 a întrebat:

STUDENTI CARD BNCAR RAIFFEISEN
Platesc ceva daca am card bancar de student la Raiffeisen? O dobanda sau ceva, nu ma pricep la banci.
Daca nu, mama mea are un cont de unde ii trage o dobanda de vreo 7 euro pe luna. Se poate sa transfer banii de pe contul ei pe al meu si sa nu platesc dobanda?
Daca puteti sa ma ajutati inainte de a merge la banca cei care stiti.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu plateste dobanda ci plateste comisioane.
comisioanele si platesc indiferent daca are sau nu bani in cont
cardurile de studenti sunt in general scutide de comisioane

| WhiteLife a răspuns:

Eu mi-am facut card la ei acum vreo 3 ani, era ceva oferta pentru studenti/elevi. Nu am platit niciun comision, nici la aplicatie, transferuri etc. Nu stiu daca mai e valabila oferta (Pachet zero simplu apare la denumire). Sau poti incerca Revolut.