| AxXTM a întrebat:

Pot imprumuta 1 milion de euro de la o banca din Romania? Si daca da care este? Daca dau garantie un teren de 70 de hectare de teren imi imprumuta? sau pot apela la un investitor?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa-i imprumuti si de garantia de care dispui. De regula o suma asa mare se imprumuta doar unei firme, in baza unui plan serios si viabil de afacere si cu garantii de cca 125-150% fata de imprumut.
Te poti adresa catorva banci, in principal celor mari si sa afli conditiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti dar sa nu-i furi si sa te duti cu ei pe o insulita tropicara.

| Voro a răspuns:

Da boss, iti da si o casa in Las Vegas.

| ReleaMax a răspuns (pentru Voro):

Tipul cred ca a intrebat destul de serios si cred ca are de gand sa faca ceva cu banii aia.

| Voro a răspuns (pentru ReleaMax):

Ok, o sa ma duc si eu in calitate de persoana sa imprumut 1 milion de euro. Sper sa imi accepte!