| alynbeleawa a întrebat:

Pot sa folosesc cardul Edenred de vacanta al altei persoane? (nu-l foloseste si vrea sa mi-l dea mie sa cheltui banii). Imi cere buletin sau ceva sa confirm?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Trebuie sa stii pin-ul si eventual sa ai o copie de pe cartea de identitate a persoanei pe numele careia este inregistrat cardul. Poate nu ti se cere mereu copia de buletin, dar e bine sa o ai, mai ales pentru confirmarea unei rezervari online.
Trebuie sa te interesezi dinainte daca operatorii de turism alesi de tine accepta plata cu card de vacanta Edenred.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca este nominal nu poti.

| Brizbriz a răspuns:

Daca stii pin-ul, nici o problema
eu am Edenred si nu m-a legitimat nimeni niciodata

insa, fii atent ca nu merge chiar oriunde, trebuie ca POS-ul sa stie si de Edenred, deci, daca te duci la un restaurant, intreaba inainte daca accepta Edenred

| cfrtobias a răspuns:

Probabil iti cere pin daca treci peste suma de 100 lei, era cand si cand cheltuiam mai putin si dupa cerea totusi pin... probabil cand ajungea la 100 lei