| benjamin155 a întrebat:

Pot sa imi iau salariul de la banca daca mi-a expirat cardul?
Adica daca il pot lua din alta parte decat de la bancomat, adac arat buletinul sau cardul vechi. Dureaza prea mult pana primesc cardul nou si am nevoie acum de bani.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui de la ce banca ai cardul. Eu am de la BCR de mult timp, l-am schimbat de vreo 6 ori pana acum si de fiecare data cand a expirat nu a trebuit sa astept, m-am dus la unitatea bancara si deja astepta sa-l ridic. Cel putin la BCR se pot ridica banii si de la ghiseu, daca te duci cu cardul si actul de identitate. Du-te la banca ta si intreaba. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Da, la orice banca poti face ridicare de numerar direct de la casierie daca ai cont deschis la banca respectiva. Cardul este un instrument prin care iti accesezi disponibilitatile banesti din cont fara sa mai fii nevoit sa intri in banca, daca nu-l poti folosi din diverse motive (bancomat defect, card pierdut/deteriorat) e suficient buletinul de identitate si iti ridici banu' de la casierie. Succes!

| 34588773 a răspuns:

Da mergi la banca cu buletinul si parola cardului ori numarul de cont in caz ca il stii si poti scoate banii in orice moment doar ca trebuie sa mergi la banca din care face parte si contul cardului tau. Daca nu stii numarul de cont si ai uitat si parola este suficient buletinul.