| DarkHorse123 a întrebat:

TPU! Deci, acum ceva timp mi-am pierdut cardul de credit pe care aveam o anumita suma de bani. Banca mi-a facut un card nou, iar dupa aceea l-am gasit pe cel vechi. Nu mi-au fost virati banii de pe cardul nou pe cel vechi si intrebarea este, daca as baga cardul vechi in bancomat pentru a-i scoate, ce s-ar intampla? Mi l-ar bloca acolo sau ceva? Dau funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai cardul nou trebuie sa-l restitui bancii pe cel vechi.
Si nu cred ca nu ti-au fost pusi banii pe cardul nou (cred ca ai gresit spunand: "Nu mi-au fost virati banii de pe cardul nou pe cel vechi", poate nu au fost virati banii de pe cardul vechi pe cel nou).
Si n-o sa poti scoate banii cu cardul vechi, acesta a fost dezactivat.

| DarkHorse123 explică (pentru Ioandelasal):

Si daca bag cardul ce se intampla, mi-l blocheaza bancomatul sau pur si simplu mi-l da inapoi fiind blocat?

| Ioandelasal a răspuns (pentru DarkHorse123):

Poate sa ti-l blocheze sau sa-l restituie pentru faptul ca nu mai ai bani pe el.
Fa cum ti-am spus si restituie cardul vechi la banca, este obligatoriu.

| DarkHorse123 explică (pentru Ioandelasal):

Ok, merg azi la banca sa-l restitui, pot sa intreb pe cineva de acolo daca poate sa se uite daca mai am bani pe el?

| Ioandelasal a răspuns (pentru DarkHorse123):

Poti sa intrebi dar nu cred ca ai, contul de card este acelasi pentru cardul nou ca si pentru cel vechi si, la data emiterii, cardul nou va avea soldul celui vechi.