| Mihai22244 a întrebat:

Bună! Mă aflu in Germania de 4 luni aproximativ, primesc salariul in numerar si as vrea sa stiu daca aș putea sa imi depun bani la vreun bancomat? Fiindca am nevoie de bani si pe card. Nu am gasit nicaieri pana acum, sper ca exista

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Întrebare e, pe banii aia platesti taxe? Înainte să îi pui in banca și să ai explicații de dat?

| Mihai22244 explică (pentru suntserios):

Da..sunt impozitat, nu ai idee unde as putea depune?

| suntserios a răspuns (pentru Mihai22244):

La banca la care ai cont. Ori direct la bancomat ori la sucursala. Nu știu cât lucrează cu cash băncile din Germania

| Standt a răspuns:

Ca sa poti depune la un bancomat, trebuie sa ai un cont bancar cu card atasat. Ai asa ceva? Daca da, la orice bancomat al Bancii unde ai contul. Dar cred ca tu nu ai cont in Banca.