| vladutzumuresan1996 a întrebat:

Buna. Mi-a expirat si cardul de salariu si buletinul in aceeasi luna. Noul card l-am ridicat de la banca (BT) iar buletinul mai dureaza inca o luna pana e gata. Iar la bancomat nu ma lasa sa imi activez cardul, nici de pe aplicatia BT si sunt aproape falit. Oare chiar nu imi pot activa cardul daca mi-e expirat buletinul?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In starea de alerta valabilitatea cartii de identitate a fost prelungita pe toata durata acesteia si inca 90 de zile dupa incetarea starii de alerta, asa ca actuala carte de identitate este inca valabila.
De asemenea nu are nici o legatura expirarea valabilitatii CI de valabilitatea cardului, altceva trebuie sa fie.
Asa fiind intreaba la banca emitenta a cardului si o sa afli despre ce este vorba si ce trebuie sa faci.

Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba la banca ce ai de facut.
La caserii poti ridica numerar si fara card, dar se percepe un comision.

| darrio2007 a răspuns:

Nu are cum sa dureze o luna scoaterea buletinului. Cred ca nici nu ai depus actele.

| sierra1 a răspuns:

"sunt aproape falid"

ca să nu fii falid(?!) du-te la ghiseu, iți activează cardul madamele d-acolo