| Caffe a întrebat:

Pot vinde casa mamei mele daca ea este proprietarul casei? precizez ca mama mea sufera de un handicap si nu as putea ajunge la o intelegere cu ea, sfatuitima ce sa fac? Multumesc anticipat Funda

3 răspunsuri:
| danzel_7798 a răspuns:

Daca sufera de un handicap sever si nu are discernamant poti obtine dreptul de a vinde casa doar prin instanta. cred ca un avocat te-ar putea ajuta

| Sh0ck a răspuns:

Off, greu mai e ce sa zic, daca mama ta este proprietara in acte pe casa respectiva, nu ai ce sa faci daca nu ajungeti amandoi pe acelasi drum de intelegere, ca sa zic asa.
Nu ii poti da in cap si sa o influentezi in acest mod, automat, vei face puscarie, pentru ca persoanele cu handicap sunt protejate de lege.
Deci, daca ea nu e de acord nu ai ce face.

| invisibleboy a răspuns:

Nu prea cred ca o poti vinde daca ea e proprietarul... chiar daca are handicap