| Caffe a întrebat:

Pot vine casa mamei mele daca ea este proprietarul casei? precizez ca mama mea sufera de un handicap si nu as putea ajunge la o intelegere cu ea, sfatuitima ce sa fac? Multumesc anticipat Funda

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Nu poti sa vinzi,fara acceptul,adica semnatura ei.
Mai ales ca daca nu va intelegeti,nu stiu cum ai pute o determina sa ti dea semnatura,ca sa i vinzi casa.
Probabil ca depinde si de gradul de handicap care l are,poate lucrul asta schimba cu ceva situatia,dar cel mai bine ar fi,ca tu,sa mergi la un cabinet notarial si daca nu vb cu notarul,vb la secretariat,daca poti vinde sau nu!
Nu te costa nici un ban,si in plus,ei sunt in masura sa ti spuna ceva concret.
Dar,fara semnatura ei,nu cred ca poti,acum ti am zis, depinde ce fel de handicap are si cat de grav este incadrat.
Iar daca mai exista si alti frati/surori, se complica situatia.
Mergi la n notar.
Succes pe mai departe!