| Robert03122002 a întrebat:

Poți lua fonduri europene pentru 2 start up-uri?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Fondurile europene sunt oprite momentan si se aloca numai pentru 1 singur proiect, unde tu trebuie sa ai deja compania facuta si cu toate aprobarile luate (adica in functiune deja) si sa ai un deposit de bani de 40-50% in banca din suma pe care o ceri lor, ei oferindu-ti doar 50-60% din proiect, daca ti se aproba proiectul.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu. Si nici daca mai ai vreo afacere in care esti trecut drept administrator in actul constitutiv.