| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa lucrezi legal la 16 ani? Nu ma refer la locuri de munca unde conteaza bacul, ca ospătar de exemplu. In ce locuri poti sa te angajezi (pe timp de vara) daca ai 16 ani?

2 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Cunosc o fata care e chelneriță, poți încerca

| aimullah123 a răspuns:

Da, se poate. Am lucrat eu de la 14 ani intr-un restaurant. Mi se pare ca trebuie sa isi dea acordul parintii tai si gata big grin
Mergi la restaurantul unde vrei sa lucrezi si discuta cu angajatorul ca te lamureste el big grin
Dar ti-am zis, eu am lucrat de la 14 ani. Am semnat eu ceva, mama ceva si gata big grin Nu ma intreba, ca nu mai stiu ce am semnat. laughing)