| anonim_4396 a întrebat:

De la ce varsta poti sa te angajezi, sa lucrezi legal?

13 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Pai la majorat normal. minorii nu au voie sa munceasca sau asa sp legea sa nu-i expluateze nimeni... dar [nu e cazul tau banuiesc]cei de 14 16 ani lucreaza la. furat. e tot munca nu?/si banoasa

| cristim24 a răspuns:

21 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| marioBARCELONA a răspuns:

16 ani

Răspuns utilizator avertizat
| clawss a răspuns:

In Romania de la 16 ani!

| ViVi a răspuns:

16 ani cu acordul parintilorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Te poți angaja de la vârsta de 16 ani cu acordul părinților, maxim 6 ore pe zi, carte de muncă, nu în turele de noapte; după vârsta de 18 ani poți lucra normă întreagă de 8 ore, pe schimburi, etc.
Pentru o documentare mai amplă: http://www.dreptonline.ro/legislatie/codul_muncii.php
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eo mam angajat de la 14 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In Romania te poti angaja? eu stiam ca numai pe teoretic ii asa, practic ajungi cu un IQ de 130 sa lucrezi ca tehnician in salubritate publica de la vreo 30 de ani. Incercati sa fugiti din hoitu asta de tara ca nu se merita.

| M.madallina a răspuns:

De la 18 ani

| metal.dream a răspuns:

Ai voie si acum dar munca mai "usoara" doar cu acordul parintilor

| kyros a răspuns: