| SmokeyEye a întrebat:

Prin luna martie am fost abordata pe strada de un tip... Dupa multe vorbe am fost convinsa sa platesc suma de 50 lei pentru "promovare locala" (mi-au facut 2 poze cu un aparat gen sapuniera)- era vorba de o agentie de publicitate. Urmau sa ma sune, conform contractului, si sa particip la minim 2 reclame ( video sau foto pentru reviste), si sa fiu platita cu minim 20$/sedinta. Inca nu am fost sunata iar site-ul lor nu mai exista http://bestmediafactor.info/.Mai am doar chitanta unde e trecuta o adresa- la care am fost cand am semnat si o stampila, un cod de inregistrare... Pot face ceva pentru a-i denunta si a-mi recupera banii?

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

rolling on the floor rolling on the floor
reclama-i la politie pentru inselaciune.

| VadTot a răspuns:

Teapa. O Mare Teapa oamenilor naivi,! Scuza ma ca te jignesc dar ai luat o mare teapa.~! Acum scuza ma ca ti zic dar cum ai putut sa te lasi convinsa pe strada de niste necunoscuti si sa le dai 50ron da? Ar trebui sa mergi la politie.si ai sa vezi ca iti vor spune cam acelasi lucru.
am impresia ca prin luna septembrie octombrie. pe TVR.a fost un documentar despre astfel de firme fantoma care promitea vrute si nevrute pentru suma de 50ron.cauta in arhiva TVR. daca reuesti sa gasesti si ai sa vezi documentarul.Deci in mare parte nu prea mai ai ce sa faci.
Data viitoare sa nu te mai lasi convinsa. mai ales cand ti se cere sume de bani indiferent valoarea lor,, ok?!

| andreeaaa0123 a răspuns:

Nu prea poti face nimic. Atata timp cat ai dat banii cu buna stiinta si nu ti-au fost furati ( la propriu) nu prea ai ce face. Ai putea raporta mai departe, dar ei pot gasi o gramada de scuze penibile( gen: s-a desfiintat intre timp, au dat faliment s.a) Poate iti va fi invatatura pe viitor!