| pAuU_5976 a întrebat:

Ma ajutati va rog urgent cu ceva? intr-o zi cand mergeam cu mama pe strada ne-au abordat ceva tipi de la asazisa agentie Sun-media-Oradea.ne-au spus ca arat bine si daca am dori ca eu sa particip la ceva sedinta foto. m`au pus sa platesc 60 de lei taxa de "inscriere". am platit si mi-au spus ca poza cu mine va aparea pe site`ul lor.Acum m`au sunat sa merg pentru o sedinta foto dar sa am bani la mine.Imi spuneti daca atunci cand am dat 60 de lei foaia pe care am semnat`o era contractul sau taxa de inscriere? pentru ca acasa nu ne-au dat nici un exemplar. straight facestraight face. nu stim ce sa facem sa mergem la sedinta sau nu.nu vrem sa platim si alti bani.straight facestraight facestraight face

Răspuns Câştigător
| beautifulkiss a răspuns:

Buna este teapa.Si eu am fost la mare acum 2 ani si tot asa ne-au oprit niste tipi de la Sun-media si au spus ca arat bine, am mers intr-o camera, mi-au fost facute cateva poze si pe urma mama a trebuit sa plateasca 50 de lei.A spus ca au un sediu in Bucuresti(stau in Bucuresti) si mama sa sune la un anumit numar.Bun a sunat cand am ajuns in Bucuresti si i-au spus ca o sa sune ei cand o sa fie gata contractul.Au trecut 2 ani si nici pana in momentul de fata nu au sunat.Deci rezulta ca iti iau banii si nu te mai suna nu nimic.Deci nu merge la sedinta ca o sa iti ceara alti bani si tot asa.Numai bine.

10 răspunsuri:
| Mihaela_3187 a răspuns:

Hey ei abuza! REnunta la compania ceea! Asta e o afacere murdara! RENUNTA! Ei vor sa abuzeze de persoane. Nu mai lucra cu ei! Renunta la "Sedinta photo" asta e un abuz total! ar fi bine sa ii dai la politie... deci succes straight face

| PinkPanther a răspuns:

Trebuia sa nu dai nici un ban, sa le ceri un nr de el si sa le spui ca vrei sa te gandesti la propunerea lor, asa daca ar fi acceptat ai fi avut timp sa te interesezi de ei i-as daca nu ar fi acceptat iti dadeai sama din start daca e tezpa sau nu

| TheDaughter a răspuns:

Hei eu am dat doar 50 de lei...nu pe contract clar nu era asa ceva

| TheDaughter a răspuns:

Sa-ti mai zic un lucru...asta cu sun media e o teapa mareeee de tot...ai de dat la sfarsitul contractului 80 de euro pentru o sedinta

| xCottonCandy a răspuns:

Mai bine nu semnai, eu sincer cred ca vor doar bani si mai bine nu mergeti.

| psiHopixia a răspuns:

Ai grija cu astea! Prima data am patit'o si eu.nu'i crede pana nu iti arata ceva concret! Eu am platit 1 milion ca la urma sa aflu ca era o agentie de modeling care cautau fete pentru PORNOGRAFIE.deci nu e de gluma. Pana nu stii sigur ca sunt de cuvant.nu fa nici o poza!

| pAuU_5976 explică:

Mersii mult de rasp.m`au ajutat

| Walter09 a răspuns:

Abar nu am... dar parerea mea e ca mai bine nu semnai nimic...

| missy_3317 a răspuns:

Trebuia sa faci ochii mari

| AllexAlexandra a răspuns:

Nu trebuia sa mergi.Pentru bani fac poze si la porci.straight face