| Iuly7989 a întrebat:

Protectia copilului din italia pentru copil hipoacuzic, cati bani ar primi in italia?

2 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Banuiesc ca ai vrut sa intrebi cati bani ar primi in Italia, tutorii unui copil /hipoacuzic/ de la statul italian(protectia copilului are cu totul alte atributii).Nu primesti nimic. State ca Italia, Spania, minorilor gasiti abandonati/ parintii fac dovada ca nu au suficienti bani ca sa-i intretina, etc.ti-i statul intr-un centru de minori si au grija de ei, nu le lipseste nimic. In cazul celor bolnavi se dispune internarea acestora in spital/centru de reabilitare.depinde de caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca intrebarea ta este gresit formulata, momentan nu pot intelege decat ca Protectia Copilului din Italia ar lua bani pentru un copil cu probleme de sanatate.
In primul rand acestia nu cer bani, apoi daca esti in Italia si ai nevoie de ajutorul acestei intitutii, te indrum sa te adresezi personal urmand sa primesti lamuriri suplimentare in functie de posibilitati.