| onelove12 a întrebat:

Ce se intampla cu un copil care este luat de protectia copilului? ajunge in plasament...ce e locul ala? de ex daca are un bun de care nu se poate despartii, poate sa il ia cu el? poate primi vizite? ce se intampla concret?

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Are grija statul de el. poate primi vizite, chiar il poate lua acasa pe o anumita perioada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajunge in plasament adica il poate lua cineva sub tutela lui.Nu infiat, intelegi. Daca poate primi vizite, nu stiu, mai intereseaza-te.Cred ca depinde si de acel cuplu care il ia in plasament.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cunosc cazuri in care o familie a luat copilul in plasament si parintii au voie sa viziteze copilul.

| Derp02 a răspuns:

Poate primi vizite, il poate si lua cativa ani. Depinde cine il ia si ce conditii are acel on ( asistent maternal)