| mareyna a întrebat:

Proxenetul a ajuns un job la baza supravietuirii?

4 răspunsuri:
| ExpertHost a răspuns:

Proxenetismul vroaiai sa zici? happy Atata vreme cat se va practica prostitutia, ca forma de lupta pentru supravietuire, va exista si un "manager". Nu spun mai multe, pentru a nu creea polemici. Ca o mica paranteza, e de apreciat cienva care practica prostitutia in loc sa se duca la furat sau la stat cu mana intinsa.

| vyo a răspuns:

Proxenetismul va fi tot timpul un job cat tip se va practica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ExperHost -e de apreciat ca face prostitutie, dar asta se considera o munca atat timp cat o face pentru a supravietui, prin urmare trebuie sa plateasca un impozit catre stat, pentru ca altfel vezi prea bine, se imbogatesc. Legalizarea prostitutiei este o prima solutie, iar apoi impozite cat mai mari pentru acest "job"laughingrolling on the floor
Nu este un "job" la baza supravietuirii, este unul de profit, in spatele acelor proxeneti se afla mari capi ai mafiei internationale care strang miliarde de pe urma unor fete rapite, amenintate, batute s. a. m. d. Uneori acele femei nu o fac de placere. Este un infern acest domeniu, pe care nu vrem sa-l aflam, cel putin eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Nu este un "job" la baza supravietuirii, este unul de profit "... zicea cineva! Gresit! Orice munca se face pentru profit. Ori dai cu sapa ori cu c--ul, dai pentru profit, pentru a cistiga ceva sau in final supravietuirea!

"in spatele acelor proxeneti se afla mari capi ai mafiei internationale"... spunea cineva! Si in spatele celui ce da cu sapa si in spatele celei ce da cu c---ul, se afla cineva. Difera numele. Patron/ manager - proxenet...