| Meme10Memu a întrebat:

Cine sau ce a scris legea supravietuirii?

17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Legea Supravietuirii este Legea de Baza al Vietii in Univers.
Nu a fost srisa de nimeni, dar este programat in genele (ADN) fiecarui vietuitor.

| Meme10Memu explică (pentru Bula):

Programat de catre ce sau cine?

| Bula a răspuns (pentru Meme10Memu):

Programat de IT-istul suprem.
Nu-i stiu numele, fiindca nu mi-a aratat nici o legitimatie. tongue

| Catrice a răspuns:

Mama natura.

| Meme10Memu explică (pentru Catrice):

Da, si explica mai departe. Ceva demonstrat ca "mama natura" ai? Iti spun ca nu ai.

| Catrice a răspuns (pentru Meme10Memu):

Ma, daca protestezi așa înseamnă ca ai auzit de instinctul de supraviețuire pe care si oamenii il au.
Nu ai auzit? Atunci ciocu' mic.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu exista o lege, se numeste instinct, asta este natura umana.

| Meme10Memu explică (pentru LPCTSTR):

Bai baiatule oricum ii spui lege, instinct tot la intrebarea asta ajungi.

| gabicoo a răspuns:

Lupta pentru existență!

| Meme10Memu explică (pentru gabicoo):

Lupta pentru existenta, supravietuire cam tot aia e. Asta nu e un raspuns valabil.

| gabicoo a răspuns (pentru Meme10Memu):

Atunci poți să ne dai tu răspunsul dacă le știi pe toate!
Noi am încercat! Nu ești mulțumit nu mai întreba!

| gabicoo a răspuns (pentru Meme10Memu):

Uite un răspuns valabil:
Nea Nicu și tanti Leana au fost invitați la lansarea primei expediții românești în Antarctica. Li se prezintă traseul pe un glob pământesc. Leana observă că vor trece de ecuator în emisfera sudică și îl întrebă pe Nea Nicu:
- Nicule ăștia nu au să cadă de pe pământ dacă trec de partea ailaltă?
- Nu știu fă! Stai să întreb!
Întreabă și este asigurat că nu se va întâmpla asta:
- Auzi fă că nu vor cădea. Nu permite legea gravitației dar nu îmi amintesc când am dat legea asta!
- Nicule parcă ne-am înțeles: tu cu legile! eu cu știința!

Mulțumit?

| Ineys a răspuns:

Care e legea aia?

| JicaContra a răspuns:

Natura?

| Meme10Memu explică (pentru JicaContra):

Raspunde.

| JicaContra a răspuns (pentru Meme10Memu):

Imi cer scuze, dar nu vad o a doua intrebare adresata mie, eu am spus "natura" cu semnul intrebarii, adica, daca asta ti se pare raspunsul corectwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu.