| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Sa ai o suma de 25000 lei adunata la 20 de ani e bine sau e putin. tinand cont ca e din bani munciti nu de la parinti?

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ma indoiesc de asa ceva. Am peste 20 de ani de munca si nu am reusit sa strang atat. Mai taie vreun zero sau chiar doua.

| Anonimulantisocial17 explică (pentru darrio2007):

25000lei este in jur de 5000 Euro nu stiu cat ai inteles tu.

| LoveSleep a răspuns (pentru Anonimulantisocial17):

Bravo. Acum invata cum sa faci 250.000 din ei si esti pe calea cea buna.

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonimulantisocial17):

Din felul cum ai scris reiese ca acesti bani ii ai la varsta ta de 20 de ani.
Daca ai vrut sa scrii ca ii ai la 20 de ani de munca, pe unde ai muncit, este altceva.
Inseamna ca stai prost cu gramatica.

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonimulantisocial17):

Dar tu ce ai scris in postare? 25000 de lei si atat. Nu ai scris nimic de euro. Cand vrei un raspuns nu te limita sa scrii doar atat. Daca vrei doar un raspuns si nu cumva te lauzi pe aici? Am lucrat si eu in Anglia si banii astia i-am strans in lire sterline, intr-un an. Gandeste-te ca am lucrat 3 ani in Londra, Reading, Southampton.

| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari! Sunt putini intr-adevar, un pic peste 5000 de euro, dar continua sa strangi si la un moment dat poti sa dai avans pentru o casuta.

| Violleta2022 a răspuns:

Am uitat sa-ti spun: schimba-i in euro ca sa-i poti pastra cu valoare mare, fiiindca leul se devalorizeaza in fiecare zi, pe cand euro creste in valoare.

| Yuoia a răspuns:

Pentru 20 de ani, e o suma buna. Felicitari!

| 1997onur a răspuns:

Bravo. Pune-i deoparte si cand iti va trebui cu adevarat doar si doar atunci sai folosesti si sa intri in ei.

| haileewatson a răspuns:

E ft bine

| CIaudiu a răspuns:

E bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea e o suma bunicica, mai ales ca e din munca proprie.

Felicitari si sa-i cheltuiesti cu cap!

| ALEXICAmarketing a răspuns (pentru anonim_4396):

Greșit.Sa ii investească cu cap.

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Pentru România este o sumă acceptabilă.Ar trebui ca la pensie să reușești să ai echivalentul a doua garsoniere din București care să îți aducă un randament frumos.Caputalul ar trebui plasat in acțiuni la cele mai mari firme cotate la Bursa de Valori București,(33%) obligațiuni de stat (34%),obligațiuni municipale (33%).

| alexcarcea a răspuns:

Totul este relativ, mult putin cald rece, bun rauLucrezi de 6 luni.
doua sute cincizeci de lei se scrie 250.00 ai uitat punctul.