| Antonies a întrebat:

Sa traiasca decent o familia tanara cu un copil, ce salariu ar trebui sa aiba cei 2 parinti impreuna? Voi si partenera voastra ce salariu aveti?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă nu plătesc chirie, e ok un venit total de 2000-2500 lei.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde cit de inconstienti sunt cei doi parinti. Vad o gramada de cretini in jur care merg cu masina la servici la 2 km distanta, fumeaza de crapa, si se pling ca nu au bani de dat copilul la o gradinita privata, de exemplu. Doi oameni cu capul la locul lui se pot descurca ok si cu 3000-3500 RON. Eu si nevasta avem impreuna minim 6900 lunar, daca nu ma insel. Poate creste spre 10.000 sau peste in functie ce bonusuri ia ea si cit imi ramane mie pe firma la sfarsit de an (eu avand 2500 RON salariul net si ea vreo 4400, doar ca eu sunt angajatul propriei firme...). P.S. Nu avem masina si din venitul lunar donam pentru diverse cauze nobile aproximativ 10%. Nu, nu din motive religioase.

| Adiadictie a răspuns:

Cat le da primaria.