| soniak a întrebat:

Sa zicerm ca vreau sa imprumut de la o banca 10 000.Am perioada de gratie 12 luni, timp in care platesc doar dobanda si comisioane.Suma luata vreau sa o depun la o alta banca. Ce suma iau pe luna de la ei? Merge sa fac asa?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu merge deloc, in cel mai bun caz ai avea o pierdere de cca 10% pe an, dar se poate sa fie si mai mare, respectiv diferenta dintre dobanda pe care o platesti la credit si dobanda pe care o incasezi de la depozit. Trebuie sa tii cont si ca aceasta din urma se impoziteaza cu 16% din acest an. Numai bine!

| foxi a răspuns:

E la mintea cocosului! Toti ar face bani asa! Dobanda e mai mica la depozit decat la imprumut!