| Elinia132 a întrebat:

Salariul unui doctor în chirurgie plastică este de 12.000 euro din cate am vazut pe net, este adevarat si la ce nivel trebuie sa ajungi ca sa ai acest Salariul?
Salariul unui Settlements Manager este de 5.589 euro iar al unui director financiar de 9.000 euro întreb la fel ca și mai sus.
Care este mai bun din cele 3 de mai sus si de ce?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te-ai uitat la salariul unui estetician din occident, nu din Romania, ca ala nu castiga mai mult de 5000-6000 lei pe luna. Poate, intr-o luna exceleaza, ajungand la 10.000 lei, dar in nici un caz 12.000 euro.

Nu stiu daca ti realizezi ca ai pus acolo o profesie de medic estetician si 2 functii (titluri).
Functiile de: settelment manager si director financiar, se intalnesc in multe companii, pentru diverse domenii de activitate.
Ajungi intr-o asemenea functie daca faci o facultate, muncesti minim 10 ani sa ai experinta, timp in care dovedesti ca esti profesional foarte bun, ca la un posibil concurs de joburi, sa ai sanse sa castigi si sa primesti functia respectiva.

Răspuns utilizator avertizat