| Andrey1108 a întrebat:

Sall

Pot sa scot banii de pe paysafecard?
Am 400ron pe paysafecard si as vrea sa ii bag pe card sa sa ii scote de la o banca se poate?

1 răspuns:
| LucaDezmir a răspuns:

Banii se pot transfera numai intr-un cont bancar, la o banca din UE (deci si din Romania).
Uite conditiile de rambursare din "Termeni si conditii" de pe site-ul Paysafecard:
"5. Dreptul dumneavoastră la rambursare

Puteţi solicita oricând rambursarea soldurilor rămase pe Card. Pentru a solicita o rambursare, trimiteţi-ne un e-mail la adresa info@paysafecard.com cerând o rambursare sau apelaţi serviciul clienţi vezi numarul la adresa www. paysafecard.com. Pentru a putea efectua rambursarea, va trebui să ne furnizaţi seria Cardului, soldul rămas pe Card, numele şi prenumele dumneavoastră complet, adresa de e-mail şi numărul de telefon, o copie lizibilă a actului dumneavoastră de identitate, o copie lizibilă a Cardului dumneavoastră precum şi detaliile contului dumneavoastră bancar din Uniunea Europeană împreună cu codurile IBAN şi BIC în care doriţi să vă transferăm banii. Pentru a ne putea respecta obligaţiile legale, este posibil să vă solicităm şi alte informaţii înainte de a procesa solicitarea dumneavoastră de rambursare.

Pentru efectuarea răscumpărării, vă vom aplica un Comision de răscumpărare a Cardului (a se vedea Secţiunea 2 „Comisioane" de mai sus) în următoarele cazuri:

Dacă solicitaţi răscumpărarea înainte de terminarea contractului
Dacă solicitaţi răscumpărarea la mai mult de un an după terminarea contractului"