| poilkjmnb a întrebat:

anul acesta termin a12a si as vrea sa-mi deschid o afacere! sunt de la tara in zona de campie! ce imi recomandati? ceva cat mai simplu! :*

7 răspunsuri:
| Johndoe2023 a răspuns:

Depinde de buget, de abilitatile tale si de ceea ce ai vrea tu sa faci.

| stresat a răspuns:

Fa-ti un solar cu soba in interior ca sa cultivi si iarna.

| Ghosts a răspuns:

Fermier. Nu este chiar atat de greu sa intretii, se castiga bani...happy
Sau, deschide'ti un magazin alimentar, in caz ca nu sunt chiar asa aproape. happy
Bafta. Funda?

| poilkjmnb explică (pentru Ghosts):

Magazin alimentar in nici un caz deoarece sunt prea multe la noi! si nu prea merg! merg cateva unu care e langa scoala si inca cateva care sunt mai departate straight face..........doar cu cresterea animalelor dar nu prea stiu ce animale! si cu agricultura pentru inceput cu un tractor mai micut cu cositoare si presa ma gandeam!

| Ghosts a răspuns (pentru poilkjmnb):

Pai da, asa, doar nu vrei la 20 de ani ferma cu 250 de oi, 50 vaci, 15 tractoare in ferma, etc. laughing

| NOname0917 a răspuns:

Agricultura sau cresterea animalelor e cea mai buna solutie la tara... da poti urma facultatea de ingineri agronomi si sa avansezi...dar totusi depinde de buget. poti incepe de jos, iei pamant in arenda ca de cumparat cam trebuie bani, sa ai utilaje ceva, un tractor pentru inceput si incet incet poti face ceva. eu vb din experienta proprie, cu asta ma ocup, ma rog taicamiu laughing si am ajuns sa detin vreo cateva zeci de hectare in prezent, baftawinking