| GeoGeo6566 a întrebat:

as vrea sa ma apuc de afaceri in domeniul pc,si sa incep sa cumpar piese, si sa fac unitati pe care sa le vand cu ce ar trebui sa incep sau cum astept parerile voastre sau sfaturile si la cele mai bune le dau funda, mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Daca nici macar nu stii cu ce sa incepi, sfatul meu este sa te mai gandesti putin inainte sa-ti arunci banii pe fereastra.

Crezi ca poti concura cu marile lanturi de magazine care au posibilitatea de a aduce piese la preturi mult mai mici decat tine (pentru ca lucreaza cu volume uriase), le pot asambla mult mai profesional, au retea de distributie nationala, au suport tehnic, si asa mai departe.

Prima intrebare pe care trebuie sa ti-o pui atunci cand vrei sa incepi o afacere, este "ce pot face eu mai bine decat ceilalti care exista deja pe piata". Daca raspunsul este "nimic", atunci nu are sens sa te apuci.

Răspuns utilizator avertizat
| GeoGeo6566 explică (pentru johnnny123):

In comuna mea si in imprejurimi nu exista un magazin specializat, si piesele le pot lua de pe net SH si sa la vand mai scump

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi daca mai intai cumpara cineva ce vrei tu sa vinzi

| K0sti a răspuns:

Si cine crezi ca ti le cumpara fara garantie? Trebuie sa fii persoana juridica!

| GeoGeo6566 explică:

Ce pesimisti sunteti, stiu sa le asamble zsi am vandut deja 3

| ADMIN25 a răspuns:

Pai po-ti sa incepi cu un site... pe care sa vinzi ''piesele'' ca de cumparat imi inchipui ca poti ( site-ul daca nu stii sa-l faci apeleaza la cineva; tarif minim 100lei ) te-as ajuta eu, dar eu nu lucrez cu incepatori