| CristianStoica a întrebat:

As vrea sa fac un depozit de piese auto second hand unde sa cumpar piese auto sh si sa le vand mai departe. Sunt incepator in afaceri si nu am cunostintele necesare. Ce ar trebui sa am in vedere si ce pasi ar trebui sa urmez pentru a-mi desfasura activitatea in mod legal?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Sunt firme care infiinteaza firme peste tot unde te uiti. Vorbesti cu ei si vezi ce forma juridica iti e mai potrivita, iti fac ei firma si autorizatii. Te pot sprijini si pe perioada de activitate sa fii legal.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

In 3 zile esti patron, nu dureaza.

| CristianStoica explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Imi poti da un mijloc de contact cu astfel de firma?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru CristianStoica):

Google + infiintari firme. Vezi ce ai langa casa ta.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul pas e sa iti deschizi o firma SRL, PFA depinde ce vrei tu.