| Ciobanu_Andrei_1998 a întrebat:

Salu TPU! Stie cineva cu cat se vinde kg de caracatita si unde? sau macar un site daca stiti, am cautat o gramada si nu gasesc ceea ce doresc sad Multumesc big grin

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu stiu sa-ti raspund la intrebare; ci doar te sfatuiesc ca sa nu mananci astfel de animale si altele de felul acesta. Noi suntem oameni si nu trebuie sa manacam toate vietuitoarele, chiar daca altii le mananca. Noi nu trebuie sa mancam orice se numeste "fruct de mare". Ele sunt frumoase, create de Dumnezeu pentru a ne bucar de frumusetea lor, si nu pentru a ne hrani cu ele. Ca realizam sau nu, consumarea acestor vietuitoare duce la degradare morala si fizica.

| Mariuca_Maria_1974 a răspuns:

La Metro.