| Ionelionut a întrebat:

Salut! Am 14 ani, și am 1100 lei și aș vrea să îi investesc, cum as putea sa fac mai mulți bani cu acești bani, este o suma destul de mica?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să faci dropshiping este momentul perfect, aceasta metoda fiind foarte populara la momentul actual. Plus că nu o să reușești să cheltui ce toți 1100 lei.
( Eu zic că merită încercat daca vrei sa investești în ceva, încearcă să găsești un produs interesant care să atragă atenția, iar de preferat ar fi sa plătești un expert pentru o reclamă sau îți poți promova singur produsul )
Asta a fost ideea mea!
Îți urez succes!

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este imposibil ca un copilas de 14 anisori sa faca drop shipping, fiindca nu semneaza nici o companie internationala contracte cu un copilas minor.
Nu mai da sfaturi inutile, ca mai mult incurci decat faci bine.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam greu la 14 ani sa isi deschida un SRL sau PFA pentru asa ceva happy si cu 1100 lei poate daca isi cumpara un domeniu happy. Asa e ca nu stii deloc cum se mananca acest dropshipping

| Ionelionut explică (pentru anonim_4396):

Îți mulțumesc pentru sfat, m-am uitat acum pe internet ce înseamnă droppshiping și am să incerc.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ii dai lui mama sau tata si ei iti dau la vara 1200 lei!

| Hyperion7 a răspuns:

Ii poți păstra și aduna daca desigur nu-i cheltui ulterior și când ai ocazia mai pui un ban deoparte și aduni in continuare.
Legal vorbind nu poți investi nici în cripto dar nu poți face nici dropshipping din motive evidente, ești minor!
Singura șansă să faci mai multi, deocamdată cel puțin,e să-i strângi și să-i ai la zile negre.
Pe timp de vara poți face bănuți daca faci un clasic stand cu limonada prin zone aglomerate,ai fi surprins cat de multa lume ar avea nevoie de ceva rece atunci, eu zic că nu ai cum sa dai greș daca incepi cu asta! Era un caz și la tv, daca nu mă înșel, si-a luat hoverboard din banii facuti din limonada, ce te-ar opri pe tine sa devii și tu util și să faci și niște bani totodată?
Multa bafta iti doresc!

| Ionelionut explică (pentru Hyperion7):

Mulțumesc mult pentru sfat

| Hyperion7 a răspuns (pentru Ionelionut):

Cu drag!

| DeMicUnCălător a răspuns:

Majoritatea milionarilor, au inceput ca tine, cu o sumă mică.
Succes, sunt sigur că vei face mulți banii la viața ta

| Ionelionut explică (pentru DeMicUnCălător):

Mulțumesc pentru încurajare