| RazvanBogdannn a întrebat:

Salut,am 15 ani si de ceva vreme am învățat sa editez in Photoshop si sa fac covere pentru piese/albume,de scurt timp am inceput sa câștig si bani din treaba asta, gen 25-50lei PayPal/paysafecard pe cover si mă gândeam sa investesc banii in ceva,dar tot online, nu vreau sa-i cheltuiesc aiurea, aveți vreo idee in ce as putea băga banii?

Răspuns Câştigător
| ZyRRe a răspuns:

Salut! Pentru online, cel mai în trending sunt cryptomonedele. Poți încerca și staking. Documentează-te mai întâi despre ele și dacă îți sună bine ideea, go for it. Altă idee ar fi un site de dropshipping, dar acolo e mai mult de muncă și investiție mai mare.

Nu mai băga în seamă ce-ți zic ăștia pe aici.

| RazvanBogdannn explică (pentru ZyRRe):

La crypto m-am gândit, dar de staking chiar nu știam.Un rapsuns de genu' așteptam, mulțumesc.

| ZyRRe a răspuns (pentru RazvanBogdannn):

Stakingul ar fi o metoda mai sigura, un venit pasiv, dar totodata mai mic. Cauti platforme care iti dau o dobândă pe an pentru monedele stable pe care le cumperi. Exemplu moneda stable USDC(oin).

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca detii un cont ilegal de Paypal, fiindca una din condiile lor legale este sa ai 18 ani impliniti, ori tu nu ai decat 15.
Asadar contul tau este ilegal si neverificat (nu esti eligibil), ca atare nu poti transfera banii in contul bancar sau intr-un paysafe sau alt tip de carduri.

| RazvanBogdannn explică (pentru Violleta2022):

Folosesc contul fratelui meu si observ ca răspunsul tău e complet pe lângă ce am întrebat eu...

| Violleta2022 a răspuns (pentru RazvanBogdannn):

Chiar daca folosesti contul fratelui tau pe TPU, tu ai scris ca ai 15 ani, deci nu poti detine un cont legal de paypal si nu poti face tranzactii asa cum crezi.
Intrebarea ta devine automat inutila, in acest caz.

| RazvanBogdannn explică (pentru Violleta2022):

Băi nu vă mai răspundeți la întrebări doar să luați puncte, eu nu am întrebat nimic de contul de paypal, eu doar am întrebat in ce as putea investi banii. Uite asa deveniți "Campionul Zilei", cu raspunsuri fără rost.

| Violleta2022 a răspuns (pentru RazvanBogdannn):

Du-te mai copilas, ca nu ma interseaza adunatul punctele.
Mai trezeste-te la viata si intelege ca nu totul se invarte la adunatul puncte, facut liniute sau cine stie ce crezi tu ca se face cu ele, cand in realitate nu au nici o valoare.