| Braila_Nenney_1997 a întrebat:

am 17 ani si asi dorii sa imi fac un card, de fapt imi trebuie neaparat un card urmeaza sa intru intr-un proiect din care 'x' poate sa imi bage bani doar pe card si cardul sa fie pe numele meu as dori si eu sa stiu in ce conditii as putea sa imi fac card si cum in cazul in care mama mea este in strainatate si tatal meu in alta localitate(si amun2 au datorii la banci) din cate am inteles doar un parinte imi poate face card.dar exista sansa de a imi lua mie banii care urmeaza sa imi vina din cauza datoriilor lor?(adica se poate face doar pe numele meu cu semnatura lor?)

1 răspuns:
| GheorgheGheorghiuDej a răspuns:

Iti poti face card junior pe numele tau.Parintii trebuie doar sa semneze niste hartii la banca, iar de banii de pe acel card nu se poate atinge nimeni cu exceptia ta, indiferent de datoriile parintilor