| RazvanC28 a întrebat:

Salut! Am 18 ani si vreau sa imi iau un job part-time si as vrea sa aflu care este salariul brut si cat este net.

17 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Realizezi ca depunde de post? Nu toate sunt platite la fel.

| RazvanC28 explică (pentru Vântulalb):

Brutul e obligatoriu la orice loc de munca

| Vântulalb a răspuns:

8000 de lei net + bonuri de masa ca vanzator? 8000?!

| Vântulalb a răspuns:

Numara zerourile! Sau habar nu ai cat inseamna 8000 lei. Nu e prost. E urias.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vântulalb):

Eu asa am auzit la oamenii din jur, zi-le lor "sa numere zerourile" laughing

| Vântulalb a răspuns (pentru anonim_4396):

8000 lei i seamna 80.000.000 lei vechi. Iar tu spui "Adica 8 milioane gen". Tu gresest, nu cei de la care ai auzit. 8 milioane vechi sunt acum 800 lei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vântulalb):

Daca eu gresesc e pentru ca si cei de la care am auzit au gresit. Logic.

| Vântulalb a răspuns (pentru anonim_4396):

Zau! Tu cu mana ta ai scris 8000 adica 8 milioane. Esti analfabet functional? Nu conteaza ce au spus altii. Nu dovedi ca esti mai prost ca ei. Mai dai si voturi negative, de parca mie mi-ar pasa de ele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vântulalb):

Deja incepi cu insultele gratuite. Daca nu iti pasa de voturi nici nu le mentionai!

Tu realizezi ca nu e vina mea, sau ca putea sa fie o greseala neinsemnata din tastatura? De unde pana unde iti permiti TU sa imi vorbesti astfel?

Daca te crezi tu mai destept, exprima-te cu mai mult bun simt!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vântulalb):

Felul in care tu vorbesti e de 1000 de ori mai grav, plus ca tu o faci intentionat. Ho, ca nu ma stii de o viata ca sa iti permiti sa comentezi la adresa mea.
Nu esti in masura sa vorbesti, ai citit un raspuns si atat. Nu e suficient ca sa iti permiti sa imi zici mie ca "sunt mai prost ca ei".
Judeci omul dupa ce ai citit 2-3 randuri.

| Vântulalb a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiat ca esti! Eu nu am afirmat ca esti, ci am zis sa nu dovedesti singur ca esti. Iata ca acum ai dovedit-o!

| Vântulalb a răspuns (pentru anonim_4396):

O greseala de tastatura nu o repeti in 10 mesaje!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vântulalb):

De la o greseala neinsemnata te apuci sa insulti un om! Un om pe care NU il cunosti! Tu dai dovada de prostie, nu eu.
Hop, ai vazut o greseala si repede incepi cu insultele!

Puteai sa te exprimi cu mai mult bun simt, si nu era nicio problema!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vântulalb):

10 mesaje? Bagi de la tine, nu mai manca cacao

Hai du-te si citeste o carte, nu te mai lua aiurea de oameni pe care nu ii cunosti. Ceau!

| Vântulalb a răspuns (pentru anonim_4396):

De la Gusticelul (prin "felicitare")
Nu e vina mea ca altii gresesc, si oricum putea sa fie doar o greseala din tastatura. Asa ca data viitoare cand mai comentezi cuiva, mai usor cu "habar nu ai" si "numara zerourile"! Puteai sa te exprimi intr-un mod mai de bun simt. Nu era nevoie sa imi vorbesti de suswinking

| Florin9Florin9 a răspuns:

Cel mai bine e să întrebi acolo, că depinde de la un loc la altul, aici fiecare își dă cu părerea din cazurile pe care le știu ei și unii mai iau și la mișto.

| RazvanC28 explică:

Adica 800lei nu 8000