| cosmin900 a întrebat:

Am 25.000EURO si ar vrea sa incep o afacere. NU sunt decis sa investesc in vie( sunt intr-o zona de podgorie) sau sa imi deschid un club sau un bar?
Cam cat m-ar costa taxele angajati...
Merita?

Răspuns Câştigător
| Orha_Andrei_1989 a răspuns:

Salut Cosmin,

O afacere noua aduce riscuri destul de mari. S-ar putea ca in cazul tau sa fie mai adecvata o franciza. Astfel ai un business de un succes dovedit, ajutor cu aprovizionarea, know-how, canale de distributie, etc.

Trimite-mi un mesaj daca vrei sa te indrum spre o corporatie care poate ti s-ar parea adecvata

3 răspunsuri:
| bismarck a răspuns:

Dacă merge, intră la agricultură sau apiculturi.Dar tot ce trebuie şi mă refer în mod special la sisteme de irigaţii în agricultură. Daci ai totul pus la punct, merge.

| BePreetyAna a răspuns:

Daca faci afacere mare o sa coste mult daca faci o afacere mica nu o sa coste asa mult

| Chiazna_Gigel_1977 a răspuns:

Eu as face vie, vinul o sa mearga mereu. Isarescu are vie! Club sau bar faci doar daca ai bani de spalat sau nu te pricepi la altceva.