| marcelpavel123 a întrebat:

Salut.Am auzit ca daca faci un site orice blog si are un numar de vizionari pe zi 1000+poti primi bani cu reclame sau ceva de genu...cine stie mai bine spuneti-mi va rog.

6 răspunsuri:
| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Da, se poate din reclame. Ştiu câteva site-uri cu care poţi monetiza fiecare vizionare. Dă-mi add pe mess la banionline100 şi vorbim acolo.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da in teorie e adevarat. daca ai un site destul de vizionat poti sa il inscrii in adsense si sa primesti bani pentru reclame.

Insa sunt mii de conditii de inteplinit ca site ul sa fie aprobat, iar apoi iti trebuie macat 10.000 de vizualizari pe zi sa scoti un 200$ pe luna

| GabyB94 a răspuns:

Poti sa incerci cu Google AdSense sau cu alte platforme de afiliere, de genul 2parale.ro

| ionut7x7 a răspuns:

Da e adevarat dar trebuie sa ai sute de mi de vizualizari FUNDA

| RazvanP9 a răspuns:

Salut, poti face bani cu Google Adsense, ei iti vor genera reclame iar tu vei lua bani de pe click-urile de pe reclame.

| Marcovici_Dan_1974 a răspuns:

La 100 vizitatori unici pe zi faci cca. 1 dolar din reclame. Venitul variaza in functie de domeniul ales - subiectul principal al site-ului. Prima conditie sa faci bani este sa-ti placa ceea ce faci/scrii, practic sa lucrezi din placere.

Reclame din Adsense si 2Parale

O alta varianta care a mers la mine: am facut un magazin online si l-am inchiriat 1000 euro/an