| Martin_Fabian_2002 a întrebat:

Care sunt conditiile ce trebuie indeplinite pe youtube ca sa faci bani? Trebuie sa am un numar de vizionari, sau ceva de genu? Ajutor, dau funda!

2 răspunsuri:
| keepcalm99 a răspuns:

El te plateste 50 la suta% sau mai mult din veniturile din publicitate pe videoclipul dvs.
De exemplu la 1000 vizualizări, 10 persoane au făcut clic pe anunțul costul este 0.6 dolari 6 $ atunci
YouTube ia 50%, iar restul vă oferă dvs. 3 dolari
și dacă calculam
1.000 afisari = 3 dolari
10000 afisari = 33 dolari
100000 afisari = 330 dolari
1000000 afisari = 3300 dolari
dar în teorie, nu fiecare click este în valoare de $ 0, 6, și este de 0, 05 $ și $ 1 a determina atât de exact cât de mult veți câștiga nu este posibil. (http://lucruonline.blogspot.ro/2013/01/cat-plateste-youtube.html) Bafta!

| AbelMagic a răspuns:

Trebuie sa ajungi la un numar de subscriberi intr-un interval de timp. Dupa ce cei de la Youtube o sa vada, o sa iti trimita contractul conform caruia faci un anumit profit pe un anumit numar de vizualizari. Banii de pe youtube pot sa vina si din publicitate. De exemplu faci reclama unui iaurt si acea firma de iaurt iti trimite bani (asta doar daca ai foarte multi subscriberi si te-ai inteles cu acea fabrica de iaurt).