| toni13221 a întrebat:

Salut, am cumparat un paypal giftcard de 10 euro de la o statie Qiwi si pe chitanta scrie ca o sa primesc instructiuni de activare pe email, doar ca au trecut 3 ore si nu am primit nimic. Stie cineva cum pot sa bag banii in contul paypal sau cat timp trebuie sa astept ca sa primesc emailul? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista Paypal gift card si de altfel paypalul nu are carduri.
Paypalul este o platforma de plati internatioanle, numai online, care nu are carduri!
Un cont paypal se poate face numai dupa implinirea varstei legale de 18 ani si legarea unui cont bancar valid, de acest cont, unde Paypalul iti contacteaza banc, retragand $2 ca sa vada ca esti persoana reala, ca-ti concide numele contului Paypal cu cel bancar si ca ai 18 ani. Dupa verificare, Paypalul iti trimite banii inapoi in contul bancar si te anunta ca esti eligibil din acel moment, sa folosesti platforma lor de plati.

Răspuns utilizator avertizat
| toni13221 explică (pentru Violleta2022):

Salut, exista paypal gift card si dupa ce cumperi de la o statie Qiwi ar trebui sa primesti email de la paypal cu un cod(din cate am inteles), doar ca a trecut aproape o zi si eu n-am primit nimic, asta e problema pe care am intampinat-o

Răspuns utilizator avertizat