| Br3tanicu a întrebat:

Salut,am facut un imprumut la Tbi, mai am de achitat suma de 4000lei.
Dobanzile penalizatoare se calculeaza in functie de suma de 4000, gen x%din 4000 sau din 15.000 cat am imprumutat?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dobanzile penalizatoare se calculeaza asupra sumelor pe care nu le-ai platit la timp, pentru fiecare suma lunara ce o aveai de platit in parte.

| SharpEagle a răspuns:

Penalitatile ar trebui sa se aplice la suma lunara de rambursat.
N-au cum sa te penalizeze pe toata suma, caci tu nu esti obligat sa returnezi luna asta toata suma, ci o rata anume.