| anonim_4396 a întrebat:

SAlut! am la BRD un card de debit in lei, si un prieten vrea sa-mi trasnfere o suma de bani in euro. as vrea sa stiu daca pot sa primesc banii direct pe card?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu-i poti primi pe cardul in lei, va trebui sa ai card in euro sau sa-ti deschizi cont in euro, apoi sa-i schimbi si sa-i transferi pe card.

| Supps a răspuns:

Se va efectua conversia in lei dupa cursul valutar din ziua respectiva si banii iti vor fi transferati in cont.

| sori88 a răspuns:

Nu poti primi iti trebuie cont in euro

| perladunarii a răspuns:

Salut, o sa iti intre banii in cont fara nici o problema! Ti se vor calcula la cursul valutar din ziua respectiva!