| Byby16 a întrebat:

Deci. As vrea sa imi fac un card debit ca sa primesc transferuri de bani! Dar sunt minora si nu stiu ce acte ..Si daca se poate sa imi fac un card?

2 răspunsuri:
| Ciumpi35 a răspuns:

Se poate doar dacă ai peste 14 ani(buletin) și trebuie semnătura unui părinte. Îți trebuie copia ta de buletin, copia buletinului părintelui și certificatul tău de naștere dacă țin bine minte. Oricum poți merge la bancă să te interesezi. Baftă

| BiancaLittleWitch01 a răspuns:

Da poti sa iti faci chiar daca esti minora, trebuie insa semnatura parintilor. Stiu sigur pentru ca si eu mi-am facut un card pe la 15/16 ani, deci se poate. Du-te la banca unde vrei sa-ti faci si intreaba de acte big grin