| MrgEniUs a întrebat:

Salut, am nevoie de sfaturi urgent, cum as putea sa fac bani urgent, mi-as lua un job part time daca mi-ati putea recomanda ceva sa nu dureze prea mult timp angajarea? Ideea e ca sunt student in anul I la facultatea de chimie in Cluj si nu-mi ajung bani pentru a ma intretine la facultate si daca nu fac rost repede de bani va trebui sa renunt, chiar daca imi place.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare sincer rau ca esti in asemenea situatie, incearca la McDonald sa lucrezi in weekend sau seara, ca-i dificil cu orele de curs, fiindca nu sunt multi angajatori care s-ar complica cu situatia ta.

| Iote a răspuns:

In Cluj ai enorm de multe posibilitati de a te angaja. Trebuie doar sa deschizi usile si sa intrebi. Intreaba si in barurile in care intri la distractie daca au ceva, daca nu e prea jos pentru nasul tau. Sau la McDonalds si altele asemenea. Fara pregatire si vechime, nu poti ocupa alte posturi.