| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am nevoie de un raspuns foarte detaliat pentru urmatoare intrebare, vreau sa trimit o bicicleta cuiva(costa 13milioane)si respectivul a spus ca el nu are incredere in curier si a zis ca este mai bine sa bage banii in contul meu, sau pe card (nu stiu exact care e faza) si ce vreau eu sa stiu este cum fac eu rost de banii aia si cum ajunge pachetul la el, nu vreau sa iau teapa cumva, va rog sa raspundeti cu seriozitate

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu are incredere in curier cum vrea sa ajunga bicicleta la el? Mai exista doar doua posibilitati: ori ii duci tu bicicleta si incasezi banii ori vine el dupa ea si iti da banii. Intreaba-l cum vede el posibilitatea sa intre in posesia bicicletei si apoi cum iti plateste concomitent, pentru a nu exista posibilitate de teapa. Numai bine!