| crepers a întrebat:

Salut am niste bani pay pal dar deja am ajuns la limita de transfer de 100 euro cum mai pot transfera trebuie sa astept un timp sau cum?

2 răspunsuri:
| alexxxutz a răspuns:

Trebuie sa verifici cardul. Foloseste optiunea "Lift limits" - > "Verify Credit Card". Iti va retrage 1. 5 euro de pe card care vor intra in contul paypal. Mergi la banca, ceri un extras de cont. Pe extras va aparea o tranzactie "PAYPAL" si un cod. Introduci acel cod pe site-ul paypal si vei avea limita la 10 mii euro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa astepti, ca nu rezolvi nimic. pentru a putea efectua tranzactii ce depasesc suta aia de euro trebuie sa iti verifici contul. adica: sa trimiti copie de pe un act de identitate cu poza si un scan de pe un statement bancar (extras de cont al cardului pe care l-ai atasat la contul de paypal, dar nu mai vechi de 3 luni parca.) adresa de pe buletin sa fie aceeasi cu cea de pe extrasul de cont. si apoi ai liber pana pe la vreo 10 mii euro dupa care trebuie sa iti trimita un plic acasa cu un cod pe care il bagi pe site.