| M1h0i a întrebat:

Salut, am o întrebare pentru cineva care face marketing afiliat! Dacă o persoană fizică face 100 de mii de dolari pe an, iar 10 de dolari se duc pe promovare pe Facebook, google, Instagram etc, când o să declare veniturile la ANAF o să spună că a făcut 100 de mii sau 90 de mii de dolari?

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai nu scazi cheltuielile, doooh? big grin

| Catrice a răspuns:

Le zici ai de cat ți-ai plătit facturile, de cat ți-ai luat mâncarehee hee

| Cristina12387 a răspuns:

Profitul si veniturile sunt 2 lucruri diferite. Veniturile sunt banii incasati, iar profitul este diferenta dintre venituri si cheltuieli. In exemplul tau venitul este de 100 de mii, iar profitul de 90 de mii.

| Jokerulamerican a răspuns:

100 de mii